Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ
2023, КИЇВ

В Україні заборонять пластикові пакети

1 червня Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект, що забороняє поширювати пластикові пакети, окрім біоразкладних, в магазинах та закладах харчування. Всім підприємствам дається 9 місяців на адаптацію.

Цей закон спрямовано на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх поширення з метою поліпшення стану довкілля та благоустрою територій.

Він забороняє поширення у закладах роздрібної торгівлі, громадського харчування та послуг надтонких, тонких та оксоразладних пластикових пакетів.

Ця заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети, а до 2023 року також і на надтонкі пластикові пакети товщиною до 15 мікронів, які призначені для упаковки свіжої риби, м’яса, сипких продуктів, льоду.

Також заборонять використовувати маркування «біо», «біопакети» та «біорозкладні», якщо пакети не мають здатності до біорозкладання згідно з європейськими нормами. Крім того, заборонять схиляти споживачів до придбання пластикових пакетів.

Термін адаптації – 9 місяців. Протягом цього часу, за словами  авторів    закону, з’являться альтернативи: паперові пакети, сумки багаторазового використання.

ВСІ НОВИНИ