13-15 вересня
2022, КИЇВ, МВЦ
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
13-15 вересня
2022, КИЇВ, МВЦ

В Європі з’явиться інфраструктура збору, сортування та переробки гнучкої упаковки

Інформаційний партнер виставок Inprodmash & Upakovka журнал «Мир упаковки» розповідає на своєму порталі http://www.packaging.com.ua/ про ініціативу європейських компаній CEFLEX.

До 2025 року в Європі повинна з’явитися інфраструктура збору, сортування та переробки гнучкої упаковки на базі технологій та процесів, що забезпечують найкращий економічний та екологічний ефект для циркулярної економіки – та пілотні проекти, що підтверджують її життєздатність.

У 2015 році обсяг європейського ринку упаковки оцінювався у 84 млн. т, 20 млн. т припадає на полімерну упаковку (у тому числі 4 млн. т гнучкої упаковки).

За підготовку та впровадження інфраструктури відповідає CEFLEX – спільна ініціатива європейських компаній та асоціацій, які представляють усі виробничо-технологічні ланки індустрії. Зараз CEFLEX об’єднує понад 150 компаній зі штатом співробітників в Європі понад півмільйона чоловік на 5500 підприємствах.

Поки гнучка упаковка в Європі ніде практично не збирається, тому або потрапляє на звалища, або спалюється. Але, за оцінками фахівців, в окремих країнах (Великобританія, Німеччина, Нідерланди, Франція) технічно реально перероблювати до 70-80% відходів гнучкої упаковки, оскільки вона являє собою поліетилен, поліпропілен або їх комбінацію. Також можливо перероблювати гнучку упаковку, яка виготовлена в основному з алюмінію.

Восени 2019 р. затверджено дорожню карту CEFLEX, яка включає п’ять основних кроків.

  1. Розробка схеми збору всієї гнучкої упаковки для сортування та переробки.
  2. Виділення фракцій мономатеріалів для подальшої переробки.
  3. Перехід від комбінованих рішень до упаковки з мономатеріалів з підключенням наявних схем переробки.
  4. Пошук та розробка рішень для сортування та переробки інших фракцій.
  5. Визначення ринків збуту для усіх перероблених гнучких матеріалів.

Наступний етап – розробка вже в поточному році комплексного плану дій для сегменту гнучкої упаковки, включаючи затверджені рекомендації щодо дизайну упаковки та системне поширення інформації про переваги гнучкої упаковки в умовах циркулярної економіки.

ВСІ НОВИНИ