Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ
2024, КИЇВ

Упаковка з панцирів лангустинів

Waitrose, британська мережа супермаркетів і постачальник продуктів для королеви Єлизавети II, у співпраці з шотландською біотехнологічною компанією CuanTec розробляють альтернативу пластикової плівці для упаковки морепродуктів.

CuanTec збирає панцири лангустінів та обробляє їх, щоб виділити хітин, речовину типу целюлози, яку можна використовувати для виробництва плівки, яка може замінити пластик. Лангустіни – вид омарів із ряду десятиногих ракоподібних, що мешкає в Атлантичному океані, Середземному та Північному морі.

Хітин зустрічається не тільки в оболонках лангустина, інші ракоподібні, а також комахи, мають екзоскелети, які містять речовину, яка відповідає за міцність броні цих оболонок, що нагадують обладунки. Пластик на основі хітину нетоксичний та повністю біорозкладний.

Стартапи CuanTec та Waitrose не перші, хто вивчає потенціал хітину як пластикової альтернативи. Дослідники з McGill недавно винайшли спосіб ефективно обробляти панцири омарів та робити пластик на основі хітину для використання у медицині.

«Поки ми все ще на експериментальній стадії, потенціал для цього нового пакувального матеріалу неймовірно вражаючий», – зазначила менеджер прес-служби Waitrose & Partners Карен Грейлі.

beta.thedieline.com

ВСІ НОВИНИ