Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ
2024, КИЇВ

Створено суперфермент, який переробляє пластикові пляшки

Група вчених з Великої Британії і США об’єднали два ферменти з японських бактерій і створили суперфермент, який може повністю переробляти вироби з пластику PET, в тому числі пляшки і упаковку. Про це розповів The Guardian. Вчені вважають, що їх відкриття допоможе врятувати планету від глобальної сміттєвої кризи.
Спочатку фермент був виявлений на одному зі звалищ Японії в 2016 році – дослідники помітили, що пластикові відходи пожирає бактерія. З неї було виділено молекулу з подібними властивостями. Через два роки, у 2018-му, була виявлена інша версія ферменту, який руйнував пластик на 20% швидше.
Вчені об’єднали ці два види в лабораторії та отримали фермент-мутант – він переробляє PET в шість разів швидше, ніж раніше. Результати дослідження опубліковано у журналі PNAS.
У суперфермента є ще один плюс – він починає розкладати пластикові пляшки вже за кімнатної температури. Тепер вчені хочуть додати до нього бактерію, яка харчується бавовною. Це дозволить переробити тонни старого одягу, більшість якого сьогодні потрапляє на звалища або спалюється.

ВСІ НОВИНИ