Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ
2024, КИЇВ

Ще один метод боротьби з пластиковими відходами

Забруднення пластиком ґрунту та вод Світового океану є однією з найбільш важливих екологічних проблем. Пластикові відходи розкладаються протягом сотень років.

2 мільйони пластикових упаковок щохвилини використовується по всьому світу. Гори пластику, які накопичилися за всі роки, навіть складно уявити. Вчені намагаються знайти рішення, а уряди вводять ліміти на використання одноразового посуду та пластикових пакетів. Але проблема все-одно залишається дуже серйозною.

Вчені виявили гусінь, яка переробляє пластик. Це несподіване відкриття підштовхнуло вчених до проведення досліджень, і їх результати виявилися позитивними.

Ця гусінь називається восковим хробаком., Він паразитує на бджолиних сім’ях та поїдає віск; також його купують як корм власники тварин, наприклад, ящірок.

Те, що така гусінь може перетравлювати пластик, з’ясувалося випадково. Професор Федеріка Бертоккіні (Federica Bertocchini), бджоляр, помістила воскових хробаків у пластиковий пакет, а трохи пізніше виявила у ньому численні дірки. Спільно з іншими вченими – Паоло Бомбелли (Paolo Bombelli) та Крістофером Дж. Хау (Christopher J. Howe) – вона організувала дослідження, засноване на інциденті з пластиковим пакетом, використовуючи 100 хробаків.

Вони поклали хробаків у пластикові пакети, а через 40 хвилин у них стали з’являтися отвори. Через 12 годин маса пластика зменшилася на 92 мг. Це звичайно дуже небагато, но вчені з’ясували, що хробаки дійсно руйнують хімічні зв’язки пластику, а не просто пожирають його.

Вчені вважають, що секрет криється у ферменті черв’яків, який допомагає їм перетравлювати пластик. Крім того, вони давно харчуються воском, який представляє собою як би «натуральний пластик».

Після того як дослідники зрозуміють, як використовувати фермент та01 як відбувається процес травлення у цього хробака, вони стануть ще на один крок ближче до вирішення проблеми пластикового сміття.

ВСІ НОВИНИ