Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ
2024, КИЇВ

Проект GO-OLIVA

Іспанський дослідний інститут AIMPLAS у співпраці з Olivarera de los Pedroches (OLIPE) розробляють новий екологічно чистий пластик. Іспанія є найбільшим у світі виробником оливкової олії, тому отримує значну кількість відходів у процесі її виробництва. На сьогодні ці відходи спалюються для отримання електроенергії.

AIMPLAS і OLIPE оголосили про проект GO-OLIVA, метою якого є створення нового стійкого пакувального матеріалу з відходів оливкового виробництва.

У рамках проекту було розроблено новий біорозкладний, компостований, пластичний композиційний матеріал, який отримав назву Oliplast.

Технології екструзії та лиття під тиском будуть використовуватися для обробки Oliplast під час виробництва нових продуктів, таких як лотки та піддони для зберігання пляшок.

Oliplast також можна використовувати для виготовлення кришок контейнерів для косметичних кремів, що містять оливкову олію.

На сьогодні дослідження тривають. Проект GO-OLIVA отримав грант у розмірі 316 тис. євро, 80% якого фінансується Європейським сільськогосподарським фондом розвитку сільських районів (EAFRD), а 20% — урядом Іспанії.

ВСІ НОВИНИ