Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ
2024, КИЇВ

Пластик із бананових відходів

Вчені з австралійського Університету Нового Південного Уельсу (UNSW) розробили спосіб виробництва екологічного пластику з бананових відходів. Отриманий пластик можна повністю переробляти до трьох разів без втрати якості, а в ґрунті він розкладається природним шляхом.
Аналіз австралійських дослідників показав, що вирощування бананів є однією з найбільш марнотратних форм сільського господарства — фактично використовується тільки 12% рослини. Псевдостебло — вертикальне стебло, яке служить функціональним стовбуром, — складає більшу частину рослини, яку просто викидають.
Тому команда вчених UNSW під керівництвом професорів Джейашрі Аркота та Мартіни Стенцель розробила новий процес перероблювання цих відходів. Вони нарізали псевдостебло на шматки, потім висушили його в печі за високої температури та подрібнили, отримавши порошок. Потім його промили за допомогою м’якої хімічної обробки. Цей крок ізолював наноцелюлозу від іншої частини порошку. Саме з цієї наноцелюлози й виготовляються листи пластику.
Готова продукція має консистенцію, схожу на пергаментний папір. Її можна використовувати для виробництва пакетів або обгортки для харчових продуктів. Екопластик можна повністю переробляти до трьох разів без втрати якості, а якщо він опиниться у ґрунті — розкладеться природним шляхом.

ВСІ НОВИНИ