Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ
2024, КИЇВ

Дослідження: Ще один вид біорозкладного пластику

Хіміки створили пластик, який швидко розкладається в океані. Новий полімерний матеріал зберігає міцність під водою, але швидко розкладається під дією ультрафіолету на її поверхні. Розробка дослідників із Корнельського університету (США) опублікована в журналі Journal of the American Chemical Society.

Зараз у світі існують кілька видів біорозкладного пластику, проте у них є кілька недоліків — вони гірші порівняно зі звичайним пластиком, їх виробництво у кілька разів дорожче, і з них можна виробляти продукти в обмеженій кількості.

Крім того, фахівці Грінпісу відзначають, що біорозкладні полімери продовжують шкодити природі та не врятують планету від пластикового забруднення, оскільки оксорозкладні пакети розпадаються на мікрофрагменти пластику, а пакети з кукурудзи не розкладаються в умовах звалищ.

Дослідники синтезували полімер, який розкладається без викидів шкідливих речовин — під дією ультрафіолетового випромінювання. Новий вид отримав назву ізотактичний поліпропіленоксид або iPPO.

Швидкість деградації залежить від інтенсивності світла, але у лабораторних умовах довжини полімерних ланцюгів матеріалу зменшувалися до чверті від початкової довжини після 30 днів його впливу.

Джерело: https://hightech.fm

ВСІ НОВИНИ