Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ
2024, КИЇВ

Біорозкладні пластмаси з кавової гущі

Дослідники з Йокогамського національного університету (YNU) ретельно дослідили целюлозні нановолокна, отримані з відпрацьованого кавового зерна, та зробили висновок, що вони можуть стати новим джерелом сировини для виробництва біорозкладних пластмас. Сьогодні кавова гуща часто використовується як збагачений компост для теплиць і грибних ферм. Також є технології, що дозволяють виробляти з неї біогаз. Але велика частина кавової гущі, як і раніше, потрапляє на звалища.

Команда YNU на чолі з Ізуру Кавамурою, доцентом Вищої школи технічних наук, продовжує дослідження з вилучення целюлозних нановолокон із кавової гущі. Попит на целюлозні нановолокна зростає в усьому світі, оскільки промисловість прагне до екологічно чистого та сталого способу виробництва пластмас.

«Целюлозні нановолокна дотепер вироблялися здебільшого з деревинних матеріалів, — прокоментував Кавамура, — хоча теоретично вони можуть вироблятися практично з усіх рослин. Ми хотіли б підкреслити, що використана кавова гуща є дуже перспективною сировиною».

Команді вчених ще належить багато зробити, щоб цей матеріал можна було використовувати в промислових масштабах. Результати досліджень опубліковані в журналі Cellulose.

Джерело: http://news.bio-based.eu/coffee-grounds-show-promise-as-wood-substitute-in-producing-cellulose-nanofibers/

ВСІ НОВИНИ