08-10 вересня
2020, КИЇВ, МВЦ
Замовити стенд Замовити квиток
Замовити стенд Замовити квиток
08-10 вересня
2020, КИЇВ, МВЦ

Біорозкладні пакети – два боки однієї медалі

Мережа фірмових магазинів Roshen розпочала реалізацію масштабної програми щодо переходу на біорозкладні пакети задля скорочення використання поліетиленової тари, повідомили у корпорації Roshen.

Відзначається, що в частині магазинів мережі вже з’явилися біорозкладні пакети типу «майка», які розкладаються протягом 3-5 років. Заміна пакетів цього типу в усіх магазинах Roshen запланована до кінця 2019.

Серед наступних кроків щодо екологізації тари в мережі магазинів Roshen планують заміну фасувальних пакетів на екологічно дружні. Повністю прибрати з магазинів пластикові пакети Roshen має намір до кінця 2020 року.

У той же час ще у вересні до Верховної Ради України внесено черговий законопроект №2051-1, що пропонує заборонити реалізацію пластикових пакетів товщиною до 50 мкм та оксо-розкладних (оксо-біорозкладних) пластикових пакетів на території України з 1 січня 2022 року, пише ITC.ua.

«Протягом останніх 65 років людство зробило більше 8 мільярдів тонн пластику, велика частина якого – пластикові пакети. Згідно з цією статистикою, щорічно у країнах-членах Європейського союзу використовується більше 800 000 тонн одноразових поліетиленових пакетів. Щорічно кожен українець використовує близько 500 поліетиленових пакетів, у той час як в ЄС цей показник наближається в середньому до 90 пакетів. В Україні на людину щороку припадає понад 500 викинутих поліетиленових пакетів», – відзначили розробники законопроекту.

Автори наголошують, що розкладання оксо-біорозкладного пакету створює мільйони мікроскопічних часток пластику, які не зникають, тому просування таких пакетів під виглядом «екологічно чистих» вводить споживачів у оману.

ВСІ НОВИНИ