Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ
2024, КИЇВ

Бананове листя замість пластика

За оцінками Програми ООН з навколишнього середовища, до 2050 року на звалищах та в океанах буде 12 мільярдів тон пластику. Більшість цих відходів – це недопалки, пластикові питні пляшки, харчові обгортки та пластикові пакети для продуктів.

В’єтнамська мережу супермаркетів Lotte Mart представила новий екологічний проект, у рамках якого пластикову упаковку в овочевому відділі замінили бананове листя. Про це повідомляє місцеве видання Vn Express. Зараз такий варіант упаковки тестується тільки в двох магазинах у Хошиміні та Ханої, але в подальшому його планують ввести у всіх супермаркетах країни. Крім того, в магазинах відмовилися від пластикової упаковки для яєць, а все коробки та трубочки виробляють з цукрової тростини.

Упаковку з бананового листя використовують і в інших країнах Південно-Східної Азії. Використання бананового листя замість пластику для пакування овочів є відмінним способом зменшити одноразове використання пластику. Продукти загортають у банановий лист та закріплюють за допомогою гнучкого шматочка бамбуку.

Використання бананового листя для упаковки продуктів має довгу історію. У деяких тропічних регіонах Мексики місцеве блюдо «тамале» загортають в бананові листя, гавайці використовують бананове листя для смаження свинини, також листя використовуються для упаковки липкого рису в Південно-Східній Азії.

ВСІ НОВИНИ