Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ
2024, КИЇВ

Австралійські вчені заявили, що знайшли рішення проблеми переробки пластмас

Австралійський вчений Леон Хамфріс та професор Сіднейського університету Томас Машмеєр повідомили Австралійській радіомовній корпорації (Australian Broadcasting Corporation), що розроблений ними запатентований пристрій може переробляти пластик, який на даний час не підлягає переробці.

Так званий каталітичний гідротермальний реактор (Cat-HTR) розщеплює пластик на молекулярному рівні та перетворює його на паливо або на інший пластик, розповів ARC Хамфріс.

«Ми просто беремо ці матеріали та перетворюємо їх на рідку хімічну речовину, з якої вони отримані», – вказав він, додавши, що продукти можуть бути перетворені на бітум, бензин або різні види пластику.

ABC зазначила, що процес відрізняється від фізичної переробки тим, що не вимагає поділу пластмас за типом або кольором. Запатентована технологія також може переробляти все – від коробок з-під молока до гідрокостюмів.

Компанія Licella готується вивести технологію на ринок Великої Британії. Хамфріс зазначив, що рішення відкрити підприємство у Великій Британії було прийнято тому, що там екологічна політика більш сприятлива, ніж у Австралії.

Поява цієї технології дуже своєчасна, тому що Австралія та інші країни світу намагаються знайти способи скорочення відходів. ABC зазначила, що переробляються тільки 10 відсотків з 3,5 тонн пластмаси, яка викидається щороку.

Відзначимо, що Австралія в 2018 році скоротила використання одноразових пластикових пакетів приблизно на 80 відсотків протягом трьох місяців після того, як їх використання заборонили великі мережі супермаркетів.

ВСІ НОВИНИ