Ян-Говерт ван Гілст (Jan-Govert van Gilst) з компанії Vibers вирощує слонову траву, з якої виробляють різні пакувальні матеріали.
Ця історія почалася на Борнео, де Ян-Говерт побачив багато пластикового сміття на пляжах, масову вирубку тропічних лісів. Після повернення до Нідерландів він вирішив вирощувати корисні рослини. Він дізнався, що в країні є близько 30 000 гектарів земель, непридатних для продовольчих культур, і вирішив, що саме на них потрібно вирощувати рослини, з яких можна робити корисні речі. З цією ідеєю в 2011 році він виграв премію за найбільш екологічно стійкий бізнес-план. Спочатку він планував вирощувати бамбук, але потім звернув увагу на слонову траву, яка має багато переваг. Ця трава росте на маргінальних ґрунтах. Вона не потребує добрив і поливу — достатньо дощів. Вона поглинає 30 тонн CO2 на гектар на рік — вчетверо більше, ніж європейські ліси. Крім того, після збирання її можна переробити без сушіння та хімії.
На сьогодні компанія Vibers виробляє волокна зі слонової трави, які можна використовувати для виготовлення біопластику, паперу, картону та бетону. З них виробляють блокноти та упаковку для харчових продуктів.
Джерело: https://news.unipack.ru/