Дослідники з Центру інновацій у галузі пластиків (CPI) при Делаверському університеті в США розробили прямий метод перетворення одноразової пластикової упаковки (пакетів, упаковки з-під йогурту, пластикових пляшок, кришок тощо) для подальшого використання як реактивного або дизельного палива і мастильних матеріалів.
Щороку мільйони тонн пластику потрапляють на звалища. Це велика соціальна проблема та екологічна загроза Землі. При цьому в США переробляється менше 9% пластикових відходів. 75% відходів потрапляє на звалища та 16% спалюється, в результаті чого в атмосферу викидаються токсичні гази.
Дослідники використали новий каталізатор та унікальний процес для швидкого руйнування поліолефінів — пластмас, які важко переробляються. На них припадає 60–70% від усіх сучасних пластмас.
Група дослідників використала хімічний процес, який має назву гідрокрекінг, для руйнування пластикових твердих частинок на дрібніші молекули вуглецю. Потім вони додали молекули водню, щоб стабілізувати матеріал для подальшого використання.
«Відразу після обробки матеріал можна використовувати для високоякісних мастил або палива», — відзначають учені. При цьому сам каталізатор є гібридним матеріалом, у якому поєднані цеоліти та оксиди металів.
Джерело: https://hightech.fm/