Вчені Інституту загальної та неорганічної хімії НАН Білорусі розробили технологію виробництва нового типу пакувального паперу — активного матеріалу, який подовжує терміни зберігання харчової продукції, повідомляє БЕЛТА із посиланням на прес-службу НАН.
Як розповів директор Інституту загальної та неорганічної хімії Анатолій Кулак, нова паперова упаковка має бактерицидні властивості, що істотно збільшує терміни зберігання швидкопсувних продуктів: овочів, фруктів, хлібобулочних виробів, нарізаних ковбасних виробів, сиру, вагових кондитерських виробів. До її складу входить комплекс реагентів, який надає бактеріостатичні властивості, тобто пригнічує здатність мікроорганізмів до розмноження.
«Важливо, що реагенти нешкідливі. Вони належать до категорії харчових добавок і настільки міцно фіксуються папером, що гарантовано не переходять у харчову продукцію, яка контактує з упаковкою. На відміну від традиційної полімерної плівкової упаковки, паперовий матеріал повністю біорозкладний. Мікропориста структура надає мембранні властивості — це своєрідний дихаючий матеріал», — пояснив Анатолій Кулак.
Виробництво розумного паперу організовано на підприємстві «Паперова фабрика» Гознаку в Борисові.
Цього року вчені Інституту загальної та неорганічної хімії планують розробити технології виробництва нових видів пакувального паперу, посиливши його функціональні властивості та розширивши лінійку продукції — наприклад, створити жиро-вологостійкий папір підвищеної міцності з біостатичними властивостями.