Замовити стенд Замовити квиток
ВЕРЕСЕНЬ
2025, КИЇВ

Пластик з рибних відходів

Молода винахідниця з Великої Британії Люсі Г’юз вигадала спосіб виробляти біорозкладний пластик з відходів рибної індустрії. За цей винахід 24-річна британка отримала міжнародну премію Джеймса Дайсона в галузі промислового дизайну  (James Dyson Award). Придуманий нею матеріал називається MarinaTex.

На конкурсі Люсі Г’юз обійшла 1077 учасників з усього світу та отримала нагороду в 30 тис. фунтів (940 тисяч гривень), пише BBC.

“Для мене сталий розвиток завжди був головним”, – зазначила дівчина в інтерв’ю BBC.

Люсі вивчала інженерний дизайн в Університеті Сассекса, і матеріал, який отримав премію, став її дипломним проєктом. Університет, в якому навчається дівчина, отримав 5 тис. фунтів (157 тисяч гривень).

Пані Г’юз говорить, що для неї фактор збереження довкілля – ключовий у всьому, що вона розробляє. На відміну від більшості інших видів біопластика, винайдений Люсі Г’юз MarinaTex розкладається за звичайних температур. Це означає, що люди зможуть утилізувати його в компості біля будинку.

Згідно зі звітом ООН, 27% відходів від виловленої людьми риби взагалі не використовується. MarinaTex бере ці відходи та поєднує їх, зокрема, з червоними водоростями, щоб створити альтернативу звичайному пластику.

Після роботи над створенням матеріалу протягом року та отримання нагороди пан Г’юз вважає, що вона як і раніше знаходиться тільки на початку шляху. Наступним етапом є розробка технології масового виробництва цього виду пластику.

ВСІ НОВИНИ