За підсумками 12-денних консультацій 1400 делегатів у Женеві прийняли доповнення до Базельської конвенції 1989 року, пише DW.
Свенья Шульце (Svenja Schulze) міністр охорони навколишнього середовища Німеччини зазначила, що світова спільнота здатна приймати спільні заходи у сфері захисту навколишнього середовища, “Жорсткість правил експорту, передбачених в Базельської конвенції 1989 року, є великим прогресом та дієвим заходом проти зростаючих обсягів сміття у морях “, – підкреслила вона.
Шульце також вказала, що прийнятий напередодні пакт передбачає можливість заборони експорту забруднених та проблематичних пластикових відходів з ЄС до Азії та Африки. За словами міністра, Німеччина та інші європейські країни несуть відповідальність за сортування та переробку своїх пластикових відходів, та за допомогою нових правил влада ФРН зможе запобігати їх потраплянню у моря.
Пакт забезпечує можливість для країн, що розвиваються відхиляти ввезення до їх території сміття з інших країн. Угода є обов’язкова для виконання, вказав виконавчий секретар Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) Рольф Пайєт.
Щорічно в морях виявляється близько 8 мільйонів тон пластикових відходів. Ряд країн, зокрема, США та Канада, вже багато років вивозять пластикове сміття до азіатськіх країн, стверджуючи, що його там належним чином переробляють. “При цьому велика частина забруднених змішаних відходів не може бути перероблена та вивозиться на звалища, спалюється або знаходить шлях до океану”, – заявила експерт екологічної організації IPEN Сара Броше.