Експерти вважають, що дослідження впливу пластиків надзвичайно важливі в побудові екологічно стійкої економіки майбутнього. Наприкінці 2019 р. британське Королівське хімічне товариство (Royal Society of Chemistry) опублікувало доповідь, присвячену стійким пластикам.
На думку експертів, пластики будуть мати важливу роль у медицині майбутнього та в технологіях, що знижують умовні викиди вуглекислого газу в атмосферу.
Через відходи та забруднення навколишнього середовища, які вони викликають, пластмаси часто демонізують. Проте, згідно зі звітом, багато технологій, які мають ключове значення для зниження залежності від викопного палива, будуть залежати від пластиків. Поновлювані джерела енергії, такі як вітряні турбіни та батареї, використовують пластик для виготовлення лопатей та кожухів, пластик також застосовують як ізоляційний матеріал задля запобігання втрат енергії.
Крім того, нові технології в робототехніці та охороні здоров’я будуть ґрунтуватися на удосконаленні пластику. Велика частина пластмас ще виробляється з нафтохімічних продуктів, які видобувають на суші. Дослідники припускають, що в майбутньому матеріал можна отримати з більш стійких джерел, таких як відходи пластмас або біологічна сировина.
Одним із прикладів, зазначених у звіті, є полібутіленадіпаттерефталат (PBAT), який використовують в якості пакувального матеріалу, придатного до утилізації у компості. Він має властивості аналогічні поліетилену низької щільності (ПЕНЩ), але вступає у реакцію з водою до повного розкладання.
У звіті також наголошується, що хімія може допомогти гарантувати, що майбутні пластмаси збережуть свої корисні властивості при одночасному зниженні впливу на навколишнє середовище протягом усього життєвого циклу.
Джерело: https://news.unipack.ru/