Компанія «Авентін» у 2019 році розпочала виробництво біополімерних плівок та пакетів ТМ «Авентін ЕКО ПАК БІО». Плівки виготовляються з якісних гранул європейського виробництва з усіма відповідними сертифікатами, в тому числі «OK compost. HOME». Цей сертифікат підтверджує, що біополімер розкладається без промислового компостування, тобто у звичайних умовах – наприклад, у компостній ямі на дачі. Мікроорганізми розкладають його на вуглекислий газ, воду, неорганічні сполуки та біомасу, не залишаючи жодних токсичних відходів.
Терміни «біопластик» (bioplastic) та «біополімер» (biopolymer) використовують часто, але не завжди правильно. Визначення цих понять включає в себе різні види пластмас із акцентом на їх походження та управління їх відходами.
Біооснова (biobased) – це термін, який використовується для визначення пластмас, мономери яких походять із природних, а не викопних ресурсів. Зазвичай це сільськогосподарська сировина – наприклад, залишки кукурудзи, зернових, цукрових буряків, маніоки або цукрового очерету.
Біопластики на біооснові (biobased bioplastics) – це полімери, походження яких пов’язане з поновлюваними джереламі. Вони можуть бути біорозкладними або ж ні.
Біорозкладні біопластики (biodegradable bioplastics) – це пластики, які наприкінці свого життєвого циклу розкладаються під впливом мікроорганізмів у довкіллі, не залишаючи жодних відходів. Якщо ці полімери біологічно розкладаються відповідно до стандарту EN 13432, їх класифікують як придатні для компостування (сompostable). Ці матеріали можуть бути на біооснові або ж ні.
Біополімери (biopolymer), які використовує компанія «Авентін», відповідають обом визначенням. Такі біополімери можуть замінити екологічно шкідливі традиційні пластмаси на нафтовій основі.